РЕДАКТИРОВАТЬ
Роллікс

Роллікс

В листопаді 2000 року два хлопця утворили проект під назвою «Rolex», який на початку являв собою реп-дует. На той час один із засновників, Паша Івушкін (Морж), щойно переїхав до Херсону разом зі своєю сім'єю з Луганська, де вже встиг захопитися хіп-хоп культурою та міг похизуватися деякими своїми наробками. По приїзді Морж майже одразу знайшов херсонця-однодумця, який також був сповнений величезних ідей та креативу, але чекав якогось поштовху для їх реалізації. Паша як раз і був тим поштовхом, якого не вистачало. І цей «поштовх» виявився настільки сильним, що був здатний розворушити купу людей, які знаходилися навколо «епіцентру» вибуху.

Тож, через деякий час хлопці записали кілька пісень на місцевій студії і при нагоді показали їх Дмитру Ігнатову (Fa-Ra), з яким мали дружні стосунки і спільні інтереси. На той час Дмитро перебував в складі рок-гурту «JAM», що встиг засвітитися на відбіркових турах фестивалю «Червона Рута-2001» та перемогти на місцевому фестивалі dj-Grand в номінації «Краща шоу-програма». Дмитро також захоплювався хіп-хоп культурою, але до реп-музики мав опосередковане відношення, проте зацікавився проектом та ідеями Моржа. Для Дмитра, це було щось нове, порівняно з інструментальною музикою його гурту, тому йому було цікаво взяти в цьому участь. Незабаром хлопці вже втрьох записали дві пісні: «Все как и было» та «Hoper Zone».

До речі, пісня «Hoper Zone» присвячувалася певній течії, яку започаткували хлопці разом з іншим креативним народом міста. До «Hoper Zone» входили такі представники хіп-хоп культури, як бі-бої, ді-джеї, реп-колективи, райтери, емсі тощо. Ця рушійна сила одразу привернула до себе увагу величезної кількості херсонської молоді, яку об'єднували спільні інтереси і прагнення в самовираженні та самореалізації. «Hoper Zone» зміг об'єднати і упорядкувати хаотичний хіп-хоп рух і направити його в потрібний напрямок. Так з'явилися перші тематичні хіп-хоп вечірки в нічних клубах Херсона за участю ді-джеїв, бі-боїв, реп-команд та емсі. Сірі міські паркани потроху почали набувати яскравого забарвлення завдяки місцевим райтерам. Один з хлопців навіть розробив оригінальний напис та логотип «Hoper Zone», а останній згодом перетворився у металеву форму і прикрашав груди найкращих представників цієї течії і власне її засновників. На вулицях міста та нічних клубах почали з'являтися «батли» бі-боїв. «Hoper Zone» навіть дістався Генічеська (маленького містечка в Херсонській області на узбережжі Чорного моря), де місцеві любителі хіп-хопу влаштували справжнє свято за участю «ROLEX», величезної кількості бі-боїв та інших команд. Про цей унікальний рух навіть згадував журнал Х3М (№ 12 за 2000 рік, c.44, № 7 за 2001 рік, с. 48 ).

Ефект від цього був вражаючим, а чисельність однодумців під впливом стрімкого розвитку хіп-хоп культури в Україні зростала з кожним виступом хлопців на місцевих заходах. Натомість «ROLEX» не обмежувалися виступами в рідному місті і вже в листопаді завітали до клубу «Ультра» в Києві, де успішно зачитали свою південну «подачу». Вже до того Дмитро вирішив піти з гурту «JAM» через творчі суперечки з учасниками команди, і повністю занурився в «ROLEX».

На той час репертуар команди складався частково з російськомовних пісень, авторство яких належало Моржу та його напарнику, а решта – україномовних - Дмитру. Ще до створення команди кожний з хлопців вже мав свої творчі наробки, які досі залишалися нереалізованими. Так, ще до створення «ROLEX» народилися такі пісні, як «Муркен Style» та «Хвора генерація», що досі виконуються сучасним складом команди. Тоді пісню «Муркен Style» можна було почути на хіп-хоп збірці «Kiefstyle-2» разом з піснею «Все как и было». Але на той момент навіть ніхто і гадки не мав, що гостро-соціальна пісня «Хвора генерація» з уривками виступу тодішнього Президента України Кучми Л.Д., яку хлопці виконували на свій страх і ризик на місцевих заходах та в клубах, через деякий час увійде в перелік «жовтогарячих» гітів доби «Помаранчевої революції». Незважаючи на це і всупереч попередженням знайомих СБУшників, «Хвора генерація» неодноразово лунала на Державному радіо «Таврія» та виконувалася на херсонських підмостках. Після цього місцеві спецслужби, мабуть, поставили свої помітки напроти прізвищ кожного з учасників команди, але все якось обійшлося…

Проте, незабаром Моржу довелося переїхати до Києва, де він мав навчатися, а решта лишилася творити в Херсоні. В столиці Морж успішно продовжив свою справу з іншими реп-проектами.

ПУБЛІКАЦІЇ
Роллік’с: «Наша звичка створювати музику і виступати виявилася достатньо міцною»
ІНТЕРВ'Ю
Роллік’с: «Наша звичка створювати музику і виступати виявилася достатньо міцною»
07.03.2014

Представляти цю херсонську банду, гадаю, немає сенсу, адже про них багато говорять, їх запрошують на найбільші фестивалі, вони регулярно виступають, їх кліпи на ТБ, пісні – на ФМ. Одним словом, Роллік’с – одна з найвідоміших альтернативних груп України. Нещодавно хлопці зібралися знову після невеликої творчої перерви, тому ми вирішили дізнатися: чим планує займатися гурт і чим займався «на канікулах». Дмитро Ігнатов розказав про деталі життя Роллік’су, і не тільки про це

Дмитро Ігнатов про новий альбом Роллікс
ІНТЕРВ'Ю
Дмитро Ігнатов про новий альбом Роллікс
27.02.2012

Як відомо, херсонський альтернативний колектив Роллікс представить невдовзі свій новий, другий в дискографії, альбом. Він матиме назву «Перетворись на зброю». Дата його релізу – 12 березня. А вже 14 відбудеться презентація в столичному клубі «44». Про альбом докладно розказав лідер «ролліксів»

Дмитро Ігнатов: «Головне для нас зберігати ту наснагу та енергетику, які несе наша музика»
ІНТЕРВ'Ю
Дмитро Ігнатов: «Головне для нас зберігати ту наснагу та енергетику, які несе наша музика»
21.06.2010

В українській музиці не надто багато молодих гуртів, які грають справді якісну музику. Одним з таких є херсонська формація Роллік'с. Гурт святкує своє п'ятиріччя, але попри такий юний музичний вік, хлопці вже досягли немалих звитяг не лише на українських концертних майданчиках

ДИСКОГРАФІЯ
EP_2015
EP_2015
2015
альбом
слушать
Перетворися на зброю
Перетворися на зброю
2012
альбом
слушать · рецензия
МікрOFF/ONна перевірка
МікрOFF/ONна перевірка
2007
альбом
слушать
НесемоКЛИП
Несемо · 2012
77 тис. просмотров
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан